Sport Svijet Vijesti Zemlja

Odlični rezultati atletičara na 24. Međunarodnom atletskom mitingu u Slovenskoj Bistrici

Atletski klub „Slovenska Bistrica“ je 18. maja 2024. godine bio domaćin 24. Međunarodnog atletskog mitinga „Slovenska Bistrica“, koji se nalazi u grupi WATC čelendžera. Na ovom prestižnom takmičenju nastupio je veliki broj kvalitetnih takmičara, uključujući i predstavnike iz Federacije Bosne i Hercegovine, koji su ostvarili zapažene rezultate.

U disciplini 110 metara s preponama, Benjamin Bojanić je osvojio zlatnu medalju s vremenom 15,23 sekundi, dok je Mahir Kurtalić zauzeo drugo mjesto s vremenom 15,61 sekundi, uprkos jakom vjetru u prsa koji je predstavljao izazov za sve takmičare.

Eman Mulahmetović je u trci na 100 metara zauzeo 17. poziciju s vremenom 11,54 sekundi, dok su Alija Džinić i Rijad Muratović završili na 20. i 21. poziciji s vremenima 11,69 i 11,76 sekundi.

U trci na 400 metara, Bakir Musić je ostvario 11. poziciju s vremenom 49,55 sekundi. Bećirović Amer je završio trku na 14. poziciji s vremenom 50,32 sekunde, Ermin Beganović je bio 17. s vremenom 50,87 sekundi, Čabrić Eden je zauzeo 19. mjesto s vremenom 51,33 sekunde, Džinić Enes je bio 20. s vremenom 51,72 sekunde, Hušidić Harun je završio trku na 26. poziciji s vremenom 56,38 sekundi, dok je Dizdarević Muhamed bio 27. s vremenom 1:03,13.

Ali Karaica je nastupio u trci na 800 metara i završio na 23. poziciji s vremenom 2:03,46. Bosanskohercegovačka štafeta 4 x 100 metara, u sastavu Alija Džinić, Enes Džinić, Rijad Muratović i Bakir Musić, osvojila je 4. mjesto s vremenom 43,67 sekundi.

U ženskoj konkurenciji, Maša Garić je u trci na 400 metara zauzela 7. poziciju s vremenom 1:00,48, dok je Džana Suljić bila 12. s vremenom 1:07,09. Suljić Džana je takođe nastupila u trci na 60 metara u kategoriji pionirki, gdje je osvojila 3. mjesto s vremenom 8,14 sekundi.

Ema Mešković i Elma Hasanbašić su se takmičile u trci na 800 metara, zauzevši 17. i 20. poziciju s vremenima 2:22,73 i 2:29,04. Samir Hodžić je u skoku u dalj zauzeo 11. poziciju s najboljim skokom od 6,96 metara, dok je Selimović Sajra u skoku u vis završila na 7. poziciji s preskočenih 1,65 metara.

U bacanju kugle, Mesud Pezer je osvojio treće mjesto s hicem od 20,45 metara, Nermin Štitkovac je bio peti s rezultatom 18,57 metara, a Hamza Muharemetović sedmi s hicem od 16,94 metara.